gru 01, 2022

Obyczaje w Wietnamie

Ilekroć podróżujesz jako turysta po kraju, musisz dostosować się do kultury, etyki, religii i warunków, w tym zasad panujących w kraju, który odwiedzasz. W przeciwnym razie możesz być postrzegany jako intruz i postrzegany jako zły omen przez mieszkańców i mieszkańców. Z pewnością nie chcesz, aby stało ci się coś złego lub złego. Czy to podróż, czy podróż służbowa. Co więc wolno, a czego nie należy robić w Wietnamie?

Jak mówi polskie przysłowie: „Każdy kraj, ma swój obyczaj”. To, co w jednym miejscu jest oznaką uprzejmości, w innym może być uznane za oznakę braku kultury.
To samo dotyczy Wietnamu, kraju o dziwacznych zwyczajach. Są zakorzenione, to znaczy mocno zakorzenione we własnej kulturze i tożsamości narodowej.

Nadmierne objadanie się

Cały kraj żyje wokół tematu posiłków i jedzenia. Kiedy Wietnamczycy spotykają się ze znajomymi, nie pytają: „Co słychać?”, ale częściej pytają znajomych: „Jedliście już?”. Ich wspólne jedzenie jest jednym z głównych elementów kultury tego kraju i jednocześnie najważniejszym. Lokalni mieszkańcy zawsze mają możliwość zaprezentowania swojej gościnności i nawiązania trwałych relacji i relacji. Jeszcze, gdy możliwości ekonomiczne rodziny są słabe (ze względu na niskie dochody) – budżet rodzinny. Ale jeśli jest to duże przyjęcie lub przybycie gości, nie mają problemu z oszczędzaniem. Wtedy jest wystarczająco dużo jedzenia, aby wykarmić całą lokalną wioskę.

W każdym wietnamskim domu wszystkie posiłki jada się na podłodze – „po turecku”. Tam, gdzie jest jedzenie, musi być i napój.

Popularne napoje w Wietnamie

Jednym z najpopularniejszych napojów alkoholowych w Wietnamie jest piwo. Napój ten jest dobrze znany na świecie oraz w Wietnamie i jest dostępny w każdym ulicznym barze za około 80 groszy. Ponadto mieszkańcy tego kraju zajmują się produkcją własnego wina ryżowego.

Świetny sposób dla Wietnamczyków, aby wyrazić lub pokazać, że lubią to jedzenie. Ta cecha jest dokładnie taka – nieustępliwe żucie. Ten charakterystyczny dźwięk jest ich najbardziej naturalnym zachowaniem w ich diecie i złożonej kulturze (zwyczaje, zachowania poszczególnych ludzi).

Zawsze jest powód, żeby się z nimi napić. Przynajmniej raz wznieście toast, a następnie po przyjacielsku uściśnijcie sobie ręce.

Dla nich jest to postrzegane jako „rytuał znajomości”, który przechodzi każda nowa osoba, która przybywa do ich kraju i rodzinnego miasta – online: od nieznajomych do pozostania, zostania dobrymi przyjaciółmi w bliższych związkach. Inaczej mówiąc, tzw. szybkiego „szota” należy wypić (strzelić sobie) także z każda inną osobą, z którą to coś nas łączy. Przykładowo ten sam kolor butów, ta sama sylwetka, ten sam kolor włosów lub ten sam model telefonu komórkowego itp. Zamieszkujący Wietnam ludzie nie piją tylko wyłącznie piwa oraz wina (Wietnamskie wino z korzeniami żeń-szenia), spożywają także i wódkę.

Powrót

Strona zrealizowana przez: Logo Interakcjo